6.png

Ing. Lucia Kotrhová

Grafická dizajnérka, fotografka, držiteľka licencie TEDxTrenčín

vlnka2.png

„Trenčín je nielen  rodným mestom, ale hlavne mojou srdcovkou. Áno, nie je to dokonalé mesto, má svoje muchy, v lete premnožené komáre pri Váhu. Ale má všetko, čo ja potrebujem k životu. Les, vodu, vznikajúce cyklotrasy, kaviarne s atmosférou, malé, milé podujatia, pivárne, veľa rôznych komunít a inšpiratívnych ľudí , ktorí sa snažia mesto skultúrniť.“

 

Lucia je vyštudovaná personalistka, ale zatiaľ ešte nenadišiel správny čas, aby sa zamestnala v korporáte na tejto pozícií. Úprimne, ani ju to neláka. Teší sa z toho, že sa môže živiť tým, čo ju baví, napĺňa a pričom stráca pojem o čase. Venuje sa fotografovaniu rodiniek, eventov, svadieb, kreslí webstránky, logá. Mohli ste ju stretnúť s foťákom v ruke na podujatiach ako TEDxTrenčín, Víno pod Hradom, Horyzonty, Gympelrock a mnohých iných. Pravidelne fotieva aj pre festival Pohoda.


Neznáša rutinu, stereotyp. Nekamaráti sa veľmi s dedlajnami, pretože ju viac stresujú ako motivujú. Neobľubuje slovné spojenie “musíš to urobiť”. Keď prišla do tímu TEDxTrenčín, bola dosť silný introvert, avšak so snahou prispieť k tomu aby to v Trenčíne začalo žiť, aspoň trochu. Priniesť myšlienky hodné šírenia. Chcela inšpirovať ľudí, avšak netušila ako veľmi budú inšpirovať oni ju a ako veľmi ju to zmení. Momentálne ťahá už siedmy rok v tíme TEDxTrenčín a z nadšenia pre formát TEDx stalo nadšenie pre ľudí v tíme. Neprestáva ju udivovať, ako jedno podujatie dokáže zladiť rôznorodých ľudí, ktorí sa doteraz nepoznali a vytvoriť fungujúci tím. Tím, v ktorom sa dokážu vzájomne inšpirovať, pomôcť si a v neposlednom rade sa skamarátiť.


Keď sa má v krátkosti opísať - dlho premýšľa, ako správny introvert, vychutnáva si ticho, kľud, dobíja sa leňošením s knižkou v ruke, či kráčajúc lesom, hore kopcom, vnímajúc každý nádych. Ešte zvykne dodať, že chvíle kľudu si užíva aj pri šálke čerstvej kávy. Pravidelne vypína pri dobrom pive. Dáva prednosť chladu pred teplom, a preto v zime nachádza pokoj v ľadovej vode vonku v prírode.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Trenčín sa pomaličky mení na moderné mesto vďaka úsiliu jednotlivcov, komunít i Mesta. Bolo by skvelé, keby sa tu podarilo vybudovať aj fungujúce kultúrne zázemie, kreatívne centrum, vďaka čomu by tu vzniklo veľa ďalších zaujímavých projektov."